Bdijenje uoči prezbiterskog ređenja u Požegi

U petak, 22. lipnja u starodrevnoj požeškoj crkvi sv. Lovre održano je molitveno bdijenje u predvečerje svećeničkog ređenja. Svojom pjesmom i molitvom pred izloženim Presvetim Oltarskim Sakramentom obogatili su mladi iz župe sv. Terezije Avilske u Požegi predvođeni župnim vikarom Robertom Kupčakom. Njima su se pridružili mladi iz drugih požeških župa, maturanti požeškog Kolegija te članovi molitvenih zajednica koje djeluju na području Grada. U bdijenju su petorica đakona Marko Dušak, Dejan Ilić, Kristijan Perić, Josip Prpić i Ivan Rončević razmatrala o snažnim gestama obreda svećeničkoga ređenja izričući svoje posvemašnje predanje Isusu Kristu.
Potom su predstavnici izrekli molitvene nakane za Crkvu i njezine pastire, ovogodišnje ređenike te postojeća i nova duhovna zvanja – nakon čega su svi prisutni uputili Isusu Kristu, Gospodaru žetve molitvu za duhovna zvanja uskliknuvši na koncu „Krist danas i uvijeke, naša nada, aleluja!“ Bdijenje je zaključeno blagoslovom s Presvetim Oltarskim Sakramentom.