Četvrta sjednica Povjerenstva za Konvenciju

Dana 26. lipnja održana je u Biskupskom domu u Požegi četvrta sjednica Povjerenstva za izradu Konvencije o povjeri župa Požeške biskupije svećenicima Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda iz Zagreba. Sudjelovali su svi članovi Povjerenstva: Ivica Žuljević, predsjednik, te Nikola Jušić i Želimir Žuljević u ime Požeške biskupije a fra Zvonimir Lutrović, fra Robert Perišić i fra Ratko Radišić u ime navedene Provincije. Na sjednici je bio i biskup Antun Škvorčević. Članovi Povjerenstva složili su se oko načela po kojima će župe povjerene franjevcima voditi brigu o redovitoj i izvanrednoj upravi župnim vremenitim dobrima te o načinu na koji će župe vršiti svoju obvezu prema samostanskoj crkvi i drugim samostanskim prostorima koji služe za župne potrebe. Biskup će dogovoreni tekst predstaviti Ekonomskom vijeću Požeške biskupije, a provincijal svome Definitoriju te se očekuje da će Konvencija moći uskoro biti potpisana.