Državni tajnik Svete Stolice posjetio Srbiju

Kardinal Pietro Parolin, državni tajnik Svete Stolice posjetio je 30. lipnja i 1. srpnja Republiku Srbiju te se susreo s državnim vodstvom i patrijarhom Irinejom. U nedjelju, 1. srpnja kardinal Parolin je u Novom Sadu predvodio euharistijsko slavlje u crkvi Imena Marijina, zvanoj katedrala, na kojem je uz biskupe, članove Međunarodne biskupske konferencije sv. Ćirila i Metoda sudjelovao i požeški biskup Antun Škvorčević kao izaslanik Hrvatske biskupske konferencije te biskup Tomo Vukušić iz Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine. Kardinal Parolin je nakon slavlja blagoslovio novo sjedište Međunarodne biskupske konferencije sv. Ćirila i Metoda, uređeno u jednoj novosadskoj župnoj kući koju je Subotička biskupija dala na raspolaganje za spomenutu svrhu. Biskup Škvorčević je imao prigodu susresti se s kardinalom Parolinom, uputiti mu pozdrav u ime Hrvatske biskupske konferencije, na što je kardinal odgovorio svojim prisjećanjem na susret u Vatikanu prigodom rada Komisije o bl. Alojziju Stepincu i prilikom svoga posjeta Hrvatskoj.