Biskup primio svećenike studente iz Zavoda sv. Jeronima u Rimu

U Biskupskom domu u Požegi požeški biskup Antun Škvorčević primio je 5. srpnja svećenike iz Papinskog hrvatskog zavoda sv. Jeronima u Rimu, studente prve godine. Zajednički izlet spomenutih svećenika koji su nekoliko dana boravili u Požeškoj biskupiji organizirao je Krunoslav Siroglavić, svećenik Požeške biskupije na postdiplomskom studiju u Rimu, pitomac Zavoda sv. Jeronima. Šestorica svećenika iz različitih biskupija upoznali su život Požeške biskupije, njezine povijesne znamenitosti, srednjovjekovnu crkvu sv. Lovre, požešku Katedralu, Dijecezanski muzej i Riznicu. Na obljetnicu utemeljenja Požeške biskupije primio ih je biskup Antun u Biskupskom domu te im u osobnom susretu prikazao povijest požeškoga kraja od rimskih vremena, srednjega vijeka, preko osmanlijske vladavine te obnove u doba Austro-ugarske monarhije, djelovanja Isusovačkoga reda u odgoju i obrazovanju te mnoge druge povijesne sastavnice koje su prethodile osnutku Požeške biskupije. Potom im je predstavio dvadesetogodišnju povijest mlade Požeške mjesne Crkve, a svećenici su se osobito zanimali za odgojno-obrazovne projekte koje je Biskupija ostvarila te za ekumenska pitanja. U ugodnom druženju izmijenili su različita stajališta iz žiovta Crkve i društva, a biskup im je poželio obilje Božjega blagoslova u daljnjem studiju i intelektualnoj formaciji.