Mladomisnici primili prve dekrete

Požeški biskup Antun Škvorčević primio je 6. srpnja u Biskupskom domu u Požegi petoricu ovogodišnjih mladomisnika Požeške biskupije te im uručio prve dekrete. Čestitao im je slavlja mladih misa. U razgovoru ih je potaknuo na suradnju sa župnicima i drugim osobama u mjestima gdje će vršiti pastoralno poslanje, ističući kako nisu zaređeni da bi djelovali kao pojedinci nego kao članovi prezbiterskog zbora u povezanosti s biskupom. Spomenuo je kako dokumenti II. vatikanskog sabora govore da su prezbiteri „mudri suradnici biskupskoga reda“ te im je protumačio kako je mudrost dar Duha Svetoga za koji je potrebno svaki dan moliti. Osobito je istaknuo važnost pastorala mladih, potaknuvši ih da s velikom požrtvovnošću i brigom budu povezani s mladim ljudima. Dotaknuo se i određenih pitanja poučavanja vjeronauka u školama. Pri koncu susreta biskup je mladomisnicima uručio dekrete: Marko Dušak imenovan je župnim vikarom u Župi Bezgrješnog začeća BDM u Novoj Gradiški, Dejan Ilić imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Terezije Avilske u Požegi, Kristijan Perić imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi, Josip Prpić imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Luke Evanđelista u Novskoj, a Ivan Rončević imenovan je osobnim tajnikom požeškog Biskupa i bilježnikom Biskupskog ordinarijata u Požegi.