Vjernici Požeške biskupije hodočastili Tekijskoj Gospi

Prigodom desete obljetnice uspostave Đakovačko-osječke crkvene pokrajine i osamostaljenja Srijemske biskupije, vjernici ove Metropolije hodočastili su 4. kolovoza, u predvečerje blagdana Gospe sniježne, na Tekije. Iz Požeške biskupije na hodočašću su bili vjernici u tri autobusa iz slatinske Župe sv. Josipa i Župe bl. Ivana Merza, iz Požege, Pleternice,  Lukača, Daruvara – sv. Antun Padovanski, Virovitice – bl. Alojzije Stepinac i drugih župa. S hodočasnicima su bili i njihovi svećenici. Euharisitjsko slavlje na otvorenom prostoru pokraj tekijskog svetišta predvodio je đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić u zajendištvu s domaćim srijemskim biskupom Đurom Gašparovićem, požeškim biskupom Antunom Škvorčevićem i brojnim svećenicima. Na temelju evanđelja o Kani Galilejskoj, nadbiskup Hranić je protumačio Marijinu ulogu u životu vjernika i Crkve, podsjetivši na povezanost tekijskog svetišta s oslobođenjem ovih prostora od Osmanlija prije 302 godine i na Gospinu sliku što ju je darova pobjednik Princ Eugen Savojski. Nakon popričesne molitve slijedila je procesija sa svijećama koja se odvijala u parku oko crkve gdje su postavljene i postaje Križnog puta.