Bdijenje uoči proslave sv. Lovre u Požegi

U predvečerje svetkovine sv. Lovre, zaštitnika Požeške biskupije i biskupijskog Caritasa, 9. kolovoza svečanom službom večernjih hvala u svečevoj crkvi u Požegi započeto je molitveno bdijenje. Službu večernjih hvala predvodio je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević, a sudjelovali su kanonici, svećenici iz središnjih biskupijskih ustanova i gradskih župa, časne sestre, bogoslovi, aspiranti za svećeništvo, mladi, članovi molitvenih zajednica te drugi vjernici.
Osvrnuvši se na naviješteni ulomak biskup Antun je u homiliji ustvrdio da ono najveće i najdragocjenije što je Isus Krist ostvario među ljudima jest činjenica da je on naše patnje usvojio kao svoje i u njih utisnuo moć svoje ljubavi, koja pobjeđuje patnju i smrt te daje smisao našem životu, a to je potkrijepio i primjerom sv. Lovre.
Bdijenje je nastavljeno klanjanjem pred Presvetim oltarskim sakramentom, koje je predvodio Krunoslav Siroglavić čime je stvoreno posebno duhovno ozračje u predvečerje svetkovine sv. Lovre.