Biskup predstavio novog ravnatelja Svećeničkog doma

Umirovljenim i drugim svećenicima, nastanjenima u Svećeničkom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević predstavio je 16. kolovoza Ivicu Žuljevića, novog ravnatelja Doma. Zahvalio je dosadašnjem ravnatelju Draženu Akmačiću za njegovo petogodišnje služenje u toj važnoj ustanovi Požeške biskupije i kazao da će novi ravnatelj, koji je do sada bio župnik katedralne Župe sv. Terezije te poznaje stanje u Domu, nastojati oko toga da on što bolje ostvaruje svoju svrhu. Svaki nazočni svećenik primio je Pravilnik Svećeničkog doma. Biskup je kazao kako je on bio izrađen ranijih godina, ali dok je bio manji broj svećenika u Domu nije ga bilo potrebno na njega posebno upozoravati. Budući da se broj svećenika povećao, radi što boljeg ostvarivanja njihova dobra valja poznavati Pravilnik i provoditi njegove odredbe. Novi ravnatelj je istaknuo da ga raduje što će moći pomagati starijoj i bolesnoj svećeničkoj subraći te je zamolio njihovu suradnju kako bi njegovo služenje bilo što uspješnije.

Biskup se potom sastao i s časnim sestrama od čudotvorne medaljice koje djeluju u Domu kao i s djelatnicima Središnje biskupijske kuhinje kojima je također predstavio novog ravnatelja, naglasivši mogućnost i potrebu boljeg organiziranja kuhinje s obzirom na prehranu starijih i bolesnih svećenika u Domu, te onih koji primaju hranu iz Caritasove kuhinje kao i mladih pitomaca u požeškom Kolegiju. Svi su djelatnici iskazali spremnost učiniti ono što je potrebno da bi kuhinja pružila primjerenu uslugu onima za koje pripravlja hranu.