Započela neposredna priprava za đakonsko ređenje

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je 16. kolovoza Mateja Filipovića iz Župe Sopje i Tomislava Dokozu iz Župe sv. Leopolda Mandića u Požegi te razgovarao s njima na početku njihove priprave za đakonsko ređenje. Spomenuti kandidati završili su dodiplomski studij na Papinskom sveučilištu sv. Križa u Rimu kao pitomci Međunarodnog crkvenog kolegija „Prijestolje mudrosti“ te po preporuci ravnatelja istoga Zavoda imaju potrebne uvjete za đakonsko ređenje. Po programu koji je izradio Josip Krpeljević, voditelj priprave kandidati će stanovati u Domu pape Ivana Pavla II. u Požegi i svakodnevno po utvrđenom dnevnom redu obrađivati određena pitanja povezana s ređenjem i đakonskom službom. Od 2. do 6. rujna kandidati će sudjelovati na duhovnim vježbama u Domu sv. Augustina u Velikoj. Slavlje đakonskog ređenja bit će u nedjelju, 9. rujna u požeškoj Katedrali. Biskup je pripravnicima za ređenje poželio da molitva bude središte njihove neposredne priprave te da temeljito promisle što zapravo žele ostvariti u svom životu i da pročišćenim opredjeljenjem svoje mladenačke slobode pristupe ređenju te ulože sve svoje sposobnosti za dragocjeno evanđeosko služenje čovjeku u požeškoj mjesnoj Crkvi.