U požeškoj Župi sv. Terezije Avilske u službu uveden novi župnik

U nedjelju, 26. kolovoza, požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je euharistijsko slavlje u koncelebraciji svećenika iz Središnjih biskupijskih ustanova i tom prigodom u župničku službu uveo novoga župnika Mladena Štivina. Na početku slavlja biskup je zahvalio dosadašnjem župniku Ivici Žuljeviću za njegovo osmogodišnje župničko služenje. Spomenuo je kako Ivica Žuljević i dalje ostaje povezan sa Župom sv. Terezije Avilske jer kao prepošt Stolnog kaptola sv. Petra u Požegi vodi brigu o Katedrali koja služi i kao župna crkva. Izrazio dobrodošlicu novoimenovanom župniku zaželjevši mu Božji blagoslov u njegovu služenju. Potom je kancelar Požeške biskupije Ivan Popić nazočnima pročitao dekret o imenovanju Mladena Štivina za župnika župe sv. Terezije Avilske u Požegi i kratko ga predstavio nabrojivši službe koje je dosad vršio. Novi župnik je potom, sukladno crkvenim propisima, ispovjedio vjeru po propisanom obrascu. U homiliji biskup je na temelju naviještenih misnih čitanja vjernike pozvao da u svom temeljnom opredjeljenju uvijek odlučuju za Isusa Krista, pobjednika nad zlom, grijehom i smrću. Pozvao ih je da u zajedništvu s novim župnikom izgrađuju živu Isusovu Crkvu u međusobnoj suradnji na dobro cijele Požeške biskupije. Istoga dana generalni vikar Josip Krpeljević predvodio je euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Pohoda blažene Djevice Marije u Voćinu te je u župničku službu  uveo Ivana Ereiza.