Svjetski poznati blogeri posjetili sjedište Požeške biskupije

Hrvatska turistička zajednica organizirala je promotivnu kampanju „Visit Slavonia, Share Slavonia“. Riječ je o promociji fokusiranoj na blogove i društvene mreže Facebook, Instagram i Twitter. Slavoniju, njene turističke lokalitete i običaje od 3. do 8. rujna doživjet će poznati svjetski blogeri i influenceri iz Njemačke, Poljske, Velike Britanije, Francuske, Makedonije i Hrvatske, te Australije i Japana.  Oni će posjetit Virovitičko-podravsku županiju, zatim Požeško-slavonsku, Brodsko-posavsku, Osječko-baranjsku te na kraju Vukovarsko-srijemsku županiju.

Dana 4. rujna 2018. posjetili su Požegu gdje su ih među ostalim primili prepošt Stolnog kaptola Ivica Žuljević, katedralni župnik Mladen Štivin i Nikolina Mandić, kustosica Dijecezanskog muzeja i upoznali s njezinom vjersko-kulturnom baštinom te poveli u razgledavanje Dijecezanskog muzeja, Katedrale, Riznice i Kripte.