Skrutinij kandidata za đakonsko ređenje u Požegi

U Biskupskom domu u Požegi, 7. rujna održan je skrutinij kandidata za đakonsko ređenje Tomislava Dokoze iz župe sv. Leopolda Mandića u Požegi i Mateja Filipovića iz župe sv. Marije Magdalene u Sopju. Nakon molitve, pozdravljajući kandidate požeški biskup Antun Škvorčević je spomenuo kako se po završetku njihovih duhovnih vježbi održava skrutinij, završna provjera u kojoj, u skladu s crkvenim propisima, treba razmotriti jesu li ispunjeni svi potrebni uvjeti za primanje đakonata. Potom je kancelar Ivan Popić predstavio dokumente pojedinog kandidata potrebne za ređenje u skladu s crkvenim propisima. Biskupski delegat za đakone Josip Krpeljević  prikazao je biskupu rad s kandidatima za đakonat tijekom neposredne priprave, pohvalivši ozbiljnost njihova pristupa, otvorenost i zajedništvo. Biskup im je čestitao što su u svojoj formaciji prispjeli do ovog trenutka, uručio im pisani odgovor o prihvaćanju njihove molbe da budu zaređeni za đakone u nedjelju, 9. rujna u požeškoj Katedrali te im poželio da sačuvaju duhovnu sabranost do tog važnog događaja njihova života. Spomenuo im je kako će Ispovijest vjere i prisegu položiti u Voćinu, na blagdan Male Gospe, prigodom hodočašća Slavonsko-podravskog arhiđakonata.