Preminuo fra Marko Malović

U nedjelju, 16 rujna 2018. preminuo je u Slav. Brodu fra Marko Malović u 72. godini života, 56. redovništva i 47. svećeništva. Za vrijeme cijelog Domovinskog rata ostao je u Iloku te je pretrpio mnoge nevolje. U novije vrijeme djelovao je u Požeškoj biskupiji kao župnik i gvardijan u Virovitici te župnik u Špišić Bukovici. Pokopan je na starom groblju u Vukovaru, 18. rujna. Biskup Antun Škvorčević uputio je fra Iliji Vrdoljaku, provincijalnom ministru Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu sažalnicu sljedećeg sadržaja: „Prigodom odlaska fra Marka Malovića s ovoga svijeta upućujem Vam izraze dubokog kršćanskog suosjećanja, koje svjedočim svoj subraći Vaše Provincije, rodbini dragog pokojnika i svima drugima koji za njim tuguju. Fra Marko je ponio u vječnost teret osobnog progona u vrijeme Domovinskog rata i rane onih koji su iz Iloka i Vukovara bili protjerani iz svojih domova ili ubijeni. Blaženi mrtvi koji umiru u Gospodinu! (…) Neka otpočinu od svojih trudova, – jer ih prate djela njihova (Otk 14,13). Gospodin s kojim je fra Marko bio sjedinjen na zemlji u trpljenju neka ga obdari svojom uskrsnom proslavom u vječnosti.

Od srca zahvaljujem fra Marku za požrtvovnost i vjernost kojom je služio Božjem narodu u župama Požeške biskupije. Ostavio je trag plemenitosti, ugradio sebe u dobro onih koji su mu bili povjereni, zaslužio nagradu pravednika.

U zajedništvu molitve za preminulog subrata, srdačno Vas u Gospodinu pozdravljam“, piše biskup Škvorčević.