Biskup primio pakračku gradonačelnicu

U Biskupskom domu u Požegi, biskup Antun Škvorčević primio je 24. listopada Anamariju Blažević, pakračku gradonačelnicu. Na susretu je sudjelovao i Matija Juraković, pakrački župnik te Ivica Žuljević, voditelj Odgojno-obrazovnog centra Požeške biskupije. Razgovarali su o različitim pitanjima života ljudi u Pakracu, napose onih koji još uvijek nose rane nedavnoga rata i o nastojanjima oko što boljih odnosa hrvatskih i srpskih građana, te o gospodarskom stanju, povezanom s iseljavanjem. Gradonačelnica je izrazila optimizam s obzirom na navedenu situaciju, koja nakon ratnih razaranja – kako u društvenom tako u gospodarskom pogledu – ide na bolje. Razmotrili su i ulogu Katoličke Crkve u navedenim nastojanjima te mogućnost suradnje napose na odgojno-obrazovnom području.