Biskup primio vodstvo Katoličkog bogoslovnog fakulteta i Bogoslovnog sjemeništa u Đakovu

U Biskupskom domu u Požegi, 24. studenog biskup Antun Škvorčević primio je novoizabranu upravu Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu na čelu s dekanom Vladimirom Dugalićem, i prodekanicom za nastavu i studente s. Silvanom Fužinato te prodekanom za znanost i međufakultetsku suradnju te rektorom Bogoslovnog sjemeništa u Đakovu Stjepanom Radićem. Dekan je upoznao biskupa sa nastojanjima spomenute visokoškolske crkvene ustanove da uskladi svoj status sa zahtjevima Kongregacije za katolički odgoj te zakonima Republike Hrvatske, predstavivši modele po kojima bi se organizirao studij teologije za svećeničke kandidate i za one koji bi se njome znanstveno bavili te studij za vjeroučitelje i druge potrebne struke, uključujući i mogućnost dvopredmetnog studija. Novi rektor Bogoslovnog sjemeništa Radić prikazao je biskupu koncept po kojem bi se ostvarivala snažnija povezanost između Sjemeništa i Fakulteta te uključivanje bogoslova u pastoralno iskustvo na župama.

Biskup je upoznao đakovačke profesore s funkcioniranjem Kolegija u kojem se nalaze aspiranti za svećeništvo. Istaknuo je da je Požeška biskupija suvlasnica Bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu te se ondje nalaze njezini bogoslovi, a da kandidati za vjeroučitelje većina studiraju na Bogoslovnom fakultetu u Đakovu. Zahvalio je vodstvu Fakulteta za sve što nastoji činiti za dobrobit i požeških studenata, i izrazio potporu Požeške biskupije za ostvarenje prijedloga koji otvaraju nove mogućnosti na toj visokoškolskoj ustanovi, imajući na umu njezinu važnost za naš identitet na prostorima istočne Hrvatske.