S igranjem započela Katolička malonogometna liga Požeške biskupije

Nakon euharistijskog slavlja u požeškoj Katedrali kojega je u subotu 8. prosinca, na svetkovinu Bezgrješnog začeća BDM predvodio požeški biskup Antun Škvorčević, u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc s igranjem je započela Katolička malonogometna liga Požeške biskupije za sezonu 2018./19. U ovogodišnjoj ligi sudjeluje petnaest ekipa odnosno četrnaest župa Požeške biskupije: Župa sv. Ivana Krstitelja, Crnac; Župa sv. Barbare, Jakšić; Župa sv. Kuzme i Damjana, Kuzmica; Župa Gospe Fatimske, Lužani; Župa Sv. Marka Evanđelista, Našice; Župa Blažene Djevice Marije, Nova Kapela; Župa sv. Emerika, Oriovac; Župa sv. Terezije Avilske, Požega; Župa sv. Nikole Biskupa, Pleternica; Župa sv. Josipa, Slatina; Župa sv. Terezije Avilske, Suhopolje; Župa sv. Tome Apostola, Rajić; Župa sv. Augustina Biskupa, Velika i Župa Pohoda Blažene Djevice Marije, Voćin.

Prije odigravanja utakmica prvoga kola lige sve sudionike u spomenutoj Dvorani pozdravio je Krunoslav Juraković, voditelj Katoličke malonogometne lige Požeške biskupije za sezonu 2018./19. Upoznao ih je s pravilima igranja i sustavom kojim se odigravaju utakmice za ovu godinu te pojasnio kako su ekipe podijeljene u četiri skupine. – Nakon što međusobno odigraju sve utakmice, dvije najuspješnije prolaze dalje u drugu fazu natjecanja. Uslijedilo je igranje utakmica prvoga kola koje je iznijelo sljedeće rezultate:

Rezultati
Stanje u skupinama