Propovijed biskupa Škvorčevića prigodom vojnog hodočašća u Voćin

U četvrtak 13. prosinca 2018. godine, na obljetnicu razaranja Gospinog svetišta u Voćinu i ubojstva četrdeset i sedmero njegovih stanovnika, održalo se deseto hodočašće hrvatskih branitelja, vojske i policije. Program hodočašća započeo je na Prebendi iznad voćinskog svetišta gdje su se okupili hrvatski branitelji, predstavnici vojske i policije te drugih vjernika odakle je krenula molitveno-pokornička procesija prema crkvi. Po dolasku u svetišni prostor, pokraj Memorijala “U Majčinu naručju” proglašena su imena svih voćinskih žrtava, upaljene su svijeće i položeno cvijeće praćeno molitvom. Neposredno nakon toga u svetišnoj crkvi je slavljena sveta misa za duše poginulih, a predvodio ju je požeški biskup Antun Škvorčević.