Novi saziv Ekonomskog vijeća Požeške biskupije

Dosadašnjem sazivu Ekonomskog vijeća Požeške biskupije završio je petogodišnji mandat te je biskup Antun Škvorčević imenovao nove članove. Među njima je Dražen Akmačić, donedavni ekonom Požeške biskupije, arhiđakon Katedralnog arhiđakonata i župnik u Vetovu, zatim Mario Sanić, kanonik Stolnog kaptola i župnik u Velikoj, Milan Vidaković, arhiđakon zapadno-slavonski i župnik Župe sv. Luke Evanđelista u Novskoj te Dragan Hrgić, dekan Slatinskog dekanata i župnik Župe sv. Josipa u Slatini. Oni će – sukladno odredbama Zakonika kanonskoga prava i propisima krajevnoga prava – zajedno s ekonomom Robertom Mokrim voditi brigu o upravljanju vremenitim dobrima Požeške biskupije, povezano s Ustanovom za uzdržavanje klera i drugih crkvenih službenika. Prema kanonu 493 Zakonika kanonskoga prava glavna zadaća Ekonomskog vijeća jest da pripravi predračun primitaka i izdataka koji se predviđaju za sveukupno upravljanje biskupijom u idućoj godini i da potvrdi račun primitaka i izdataka na završetku tekuće godine.