Biskup primio voditeljicu zajednice Fokolara iz Našica

U Biskupskom domu u Požegi, 31. prosinca biskup Antun Škvorčević primio je Pavicu Sajfert, voditeljicu zajednice Djela Marijina – pokreta fokolara u župi sv. Marka Evanđelista u Našicama. S njom su u pratnji bili dvoje članova iste zajednice Pavica Kubaš i Zdenko Cingel. Voditeljica Sajfert je biskupa upoznala s aktivnostima spomenute našičke zajednice, ističući kako se na različite načine uključuju u život i rad župe sv. Marka Evanđelista. Potom je predstavila događaje i nastojanja spomenute zajednice na nacionalnom planu u Hrvatskoj, spomenuvši projekte koji se odnose na obitelj, djecu i mlade. Biskup je istaknuo kako podržava svaku inicijativu, pokret ili udrugu koja pridonosi duhovnosti i izgradnji župne zajednice pa tako i Djelo Marijino. Kazao je da mu je poznata crkvenost s kojom nastupaju članovi Djela Marijina u Našicama te njihova zauzetost na različitim razinama župnog života, od pjevačkog zbora do karitativne djelatnosti te je pohvalio što pridonose duhovnom dinamizmu mlade župe sv. Marka Evanđelista i poželio da ustraju na tom putu. Voditeljica Sajfert je potom biskupu uručila čestitku nacionalnog vodstva zajednice Djela Marijina-pokreta fokolara sa sjedištem u Križevcima kao i čestitku našičke zajednice i prigodan poklon. Zahvalila mu je na poticajima i podršci koju iskazuje članovima zajednice, zaželjevši mu obilje Božjega blagoslova u novoj 2019. godini.