Molitveni doček Nove godine u požeškoj crkvi sv. Lovre

U noći 31. prosinca u požeškoj crkvi sv. Lovre mladi grada Požege, kojima su se pridružili i drugi vjernici, okupili su se na klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom tijekom kojeg su u razmatranju, molitvi i pjesmi dočekali Novu 2019. godinu. Klanjanje je predvodio Dejan Ilić, župni vikar u župi sv. Terezije Avilske, a pjevanje i sviranje su animirali Luka Barišić i Marija Milinković. Bdijući pred Presvetim mladi vjernici su promišljali o otajstvu Isusova utjelovljenja koje je nečuvena novost, jer nikada se prije ni poslije nije za takvo što čulo, i u toj su novosti razmatrali o sebi i svome životu. Poticajnim mislima sv. Ćirila Aleksandrijskog posvijestili su si Isusovo rođenje kao spasenjski događaj, a u Djetetu u jaslicama vidjeli su Utjelovljenoga koji je Gospodar povijesti.
Razmišljajući o prolaznosti godina koje brojimo svoj su pogled usmjerili prema vječnosti u kojoj prebiva Krist Gospodin. Poručeno im je da se novost koju svaka nova godina nosi sa sobom krije u njima, i da je svaki trenutak njihova života, od začeća do smrti, jedinstven i neponovljiv. Razmišljajući o sebi u kontekstu svoje jedinstvenosti i neponovljivosti mladi su molili novorođenog Spasitelja da vodi njihove zemaljske puteve k spasenju kako bi se mogli radovati s njime i u vječnosti. Molili su za dar vjere, za članove svojih obitelji, za mir i za sve koji trpe, da im Gospodin svima milosrdno pritekne u pomoć u nadolazećoj godini i sačuva ih u svojoj ljubavi. Nakon klanjanja sudionici su uputili jedni drugima čestitke i zaželjeli Božji blagoslov u Novoj 2019. godini.