Sjednica Upravnog vijeća Ustanove za uzdržavanje klera Požeške biskupije

U Biskupskom domu u Požegi, 28. siječnja pod predsjedanjem biskupa Antuna Škvorčevića održana je sjednica Upravnog vijeća Ustanove za uzdržavanje klera i drugih crkvenih službenika Požeške biskupije. Nakon molitve Trećeg časa biskup Antun je pozdravio vijećnike te je poželio dobrodošlicu novoimenovanim članovima Željku Volariću i Mariu Cimbalu, koji su minuloga prosinca imenovani na spomenutu službu. Protumačio im je Statut Ustanove Požeške biskupije za uzdržavanje klera i drugih crkvenih službenika i njihovo djelovanje u skladu sa statutarnim odredbama.
Potom je ravnatelj Ustanove Robert Mokri predstavio izvješće o primitcima i izdatcima tijekom protekle 2018. godine koje je nakon kraće rasprave prihvaćeno. Vijećnici su zatim pristupili prihvaćanju proračuna Ustanove za 2019. u skladu s pristiglim zamolbama za proračunska sredstva koje su dostavljene iz određenih župa i institucija Požeške biskupije. Pri koncu sjednice biskup Antun je zahvalio vijećnicima za njihov doprinos u upravljanju vremenitim dobrima Požeške biskupije.