Vojnici hodočastili u Voćin

U četvrtak, 21. ožujka pedesetak vojnika koji se ovih dana u Našicama pripremaju za vojno natjecanje, pohodili su Svetište Gospe Voćinske. Nakon okupljanja kod križa, u centru Voćina te polaganja vijenca i svijeća, predsjednik „Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata – ogranak Voćin“ Darko Božičković, upoznao ih je s događanjima u Voćinu tijekom Domovinskog rata. Vojnici su se potom uputili u Svetište Gospe Voćinske zaustavivši se pokraj crkve pred Memorijalom u čast voćinskim žrtvama „U Majčinu naručju“ gdje im je voćinski župnik Ivan Ereiz protumačio značenje Memorijala te podsjetio na 47 ubijenih voćinskih civila čija se imena nalaze upisana na Memorijalu. Nakon što su razgledali portal i ulazna vrata crkve na kojima je slikovito prikazana povijest Svetišta, vojnici su se uputili u crkvu gdje im je ukratko predstavljena povijest, kulturna i duhovna važnost Svetišta. Zastali su na koncu pred likom Gospe Voćinske uz marijansku pjesmu te ostali u osobnoj molitvi.