Biskup primio poglavaricu Marijinih sestara

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je 30. ožujka s. Kaju Ljubas, provincijalnu poglavaricu Marijinih sestara od čudotvorne medaljice. Razgovarali su o djelovanju sestara u Požeškoj biskupiji, i to u Svećeničkom domu u Požegi, u Domu sv. Vinka Paulskog i Župi u Novoj Kapeli te u Bolnici Milosrdne braće sv. Rafael u Strmcu. Biskup je zahvalio s. Kaji za sve dobro koje sestre s velikom požrtvovnošću čine u ustanovama gdje im je povjereno ostvarivati poslanje u skladu s karizmom svoga reda. Razmotrili su određena pitanja, ponajprije povezana s njihovim djelovanjem u Novoj Kapeli, u Domu sv. Vinka Paulskog, podružnici Umirovljeničkog doma u Slav. Brodu. U bolnici na Strmcu rade i dvije sestre podrijetlom iz Benina, gdje Hrvatska provincija Marijinih sestara ima više od 30 svojih članica, s kojima surađuje i Katolička osnovna škola u Požegi, prikupljajući novac za školovanje djece u toj zemlji. Biskup i provincijalka posvetili su pozornost i duhovnom doprinosu Marijinih sestara po Udruzi štovatelja Blažene Djevice Marije čudotvorne medaljice, koja je započela djelovati i u Požeškoj biskupiji. Raspravili su i o mogućnosti suradnje između sestara i Biskupije s obzirom na pružanje mogućnosti studentima da imaju smještaj u crkvenim kućama u Zagrebu.