Održana stručna županijska vijeća vjeroučitelja Požeške biskupije

Od 9. do 11. travnja održana su Županijska stručna vijeća vjeroučitelja Požeške biskupije, druga u tekućoj školskoj godini, koja se odvijaju pod okriljem Agencije za odgoj i obrazovanje i u suradnji s biskupijskim Katehetskim uredom. Vjeroučitelji Katedralnog i Posavskog arhiđakonata stručno vijeće održali su 9. travnja u Dvorani Bl. Alojzija Stepinca požeškog Biskupskog doma i prostorima Osnovne škole Antuna Kanižlića u Požegi, a pripremile su ga voditeljice Ana-Marija Biršić Glibo i Vesna Hodak. Za Slavonsko-podravski arhiđakonat voditeljica Ljiljana Ivanković organizirala je Vijeće 10. travnja u Osnovnoj školi Josipa Kozarca u Slatini dok su vjeroučitelji Srednjih škola i Zapadno-slavonskog arhiđakonata na poziv svojih voditeljica Dragane Akšamović i Suzane Lipovac Vijeće održali 11. travnja u Srednjoj školi Pakrac.
Tema drugoga stručnog vijeća bila je „Primjena dramskih tehnika u interpretaciji biblijskih tekstova“, a nadovezuje se na stručni skup održan u ožujku prošle godine na temu „Dramsko-scensko stvaralaštvo u nastavi vjeronauka“. U radu svih Vijeća sudjelovala je viša savjetnica za vjeronauk pri Agenciji za odgoj i obrazovanje Ankica Mlinarić koja je održala predavanje „Dramsko-scensko stvaralaštvo u nastavi vjeronauka i VjeDra – smotra kreativnog stvaralaštva“. Pedagoške radionice, kao sastavni dio Dnevnoga reda Vijeća, pripremili su vjeroučitelji mentori i savjetnici s područja Požeške biskupije i Đakovačko-osječke nadbiskupije koji su ranije sudjelovali na zasebnom stručnom skupu voditelja županijskih stručnih vijeća Đakovačko-osječke metropolije, održanom 8. veljače ove godine u prostorima Vikarijata u Osijeku.