Upis svećeničkih kandidata i drugih srednjoškolaca u požeški Kolegij

SVIM ŽUPNIM UREDIMA POŽEŠKE BISKUPIJE!

Poštovana i draga braćo svećenici!

Pozivam Vas da pri svršetku školske godine mladima koji u povjerenim vam župama razmišljaju o svećeničkom zvanju obznanite mogućnost upisa u Kolegij u Požegi, odnosno upisa u Katoličku Gimnaziju s pravom javnosti, ili u neku drugu srednju školu u Požegi.

Svećenički aspiranti-sjemeništarci trebaju u pratnji svojih župnika doći u Biskupski ordinarijat u Požegi na prijamni razgovor, 27. lipnja 2019. u 9.00 sati, i pritom priložiti sljedeće dokumente:

1. Kopije školskih svjedodžbi petog, šestog, sedmog i osmog razreda (potrebne bodove za upis u katoličku gimnaziju čine zaključne ocjene 5., 6., 7. i 8. razreda i slijedećih predmeta 7. i 8. razreda: hrvatski jezik, matematika, prvi strani jezik, biologija, povijest i geografija);
  2. Krsni list;
  3. Vlastoručno napisana molbu;
  4. Liječničko uvjerenje;
  5. Preporuku župnika;
  6. Suglasnost roditelja;
  7. Dvije fotografije malog formata.

I ovom prigodom valja podsjetiti da Požeška biskupija daje besplatan boravak u požeškom Kolegiju svećeničkim aspirantima i drugim nadarenim učenicima, koji dolaze iz obitelji s brojnom djecom ili obitelji slabijega materijalnog stanja.

Uz pozdrav i blagoslov u Gospodinu

+ Antun Škvorčević
požeški biskup