Biskup primio poglavaricu Sestara Presvetog Srca Isusova

Sestra Dobroslava Mlakić, poglavarica Sestara Presvetog Srca Isusova nalazi se na vizitaciji svojih sestara u samostanu u Slatini. Požeški biskup Antun Škvorčević susreo se s njome 25. svibnja te razgovarao o djelovanju sestara u slatinskoj župi. Sa zahvalnošću Bogu prisjetili su se osamdesetogodišnjeg plodnog sestarskog djelovanja u župi i sadašnje značenje doprinosa za život župne zajednice. Biskup je istaknuo njihov doprinos eklezijalnosti mlade požeške Biskupije po karizmi koju su ugradile napose u vjeronauk u školi i u župnu katehezu. Poseban je dar Božji što su sestre u svom djelovanju uvijek nastojale biti povezane sa župnicima i vjernicima, što svjedoči i sadašnji župnik Dragan Hrgić te nikada nije bilo nesporazuma u tim odnosima. Biskup i poglavarica razmotrili su i pitanje daljnjeg djelovanja sestara u situaciji manjka redovničkih zvanja i smanjenom broju redovnica. Izrazili su nadu da će uz molitvu i djelovanje u prilog zvanja zajednica imati na raspolaganju sestara i za samostan u Slatini. Razgovarali su i o odgojno-obrazovnim pitanjima, napose s obzirom na Djevojački dom koji imaju Sestre Presvetog Srca Isusova u Rijeci te suradnju na trajnoj formaciji njegovih djelatnika, povezano s programima koje organizira Nacionalni ured za katoličke škole. Biskup je izrazio zahvalnost s. Dobroslavi za njezin doprinos u pripravi Nacionalnog euharistijskog kongresa 1984. godine u Zagrebu i Mariji Bistrici, te za sve ono što je činila nakon toga, napose u svom bolničkom djelovanju u Zagrebu.