Biskup primio slavonsko-pakračkog Episkopa

U Biskupskom domu u Požegi, 12. lipnja biskup Antun Škvorčević primio je slavonsko-pakračkog episkopa Jovana Ćulibrka. U bratskom razgovoru razmijenili su poglede na zbivanja u Katoličkoj Crkvi u Hrvatskoj i u Srpsko Pravoslavnoj Crkvi te u hrvatskom i srpskom društvu. Složili su se oko potrebe da dvije Crkve nastoje u određenim crkvenim i društvenim pitanjima oblikovati zajedničke evanđeoske stavove te ih svjedočiti u našoj javnosti te i na taj način promicati pomirenje, razumijevanje i poštovanje. Razmotrili su i mogućnost novog susreta episkopa Srpske pravoslavne Crkve i predstavnika Katoličke Crkve u Hrvatskoj na kojem bi razgovarali o nekim konkretnim pitanjima iz međusobnih odnosa. Pored toga, nakon iskustva nedavne zajedničke molitve predstavnika židovske, pravoslavne, katoličke i muslimanske zajednice u Jasenovcu prigodom Jom Hašoa, smatraju vrijednim organizirati susret navedenih predstavnika kako bi se dogovorili o zajedničkim nastupima na komemoracijama žrtava rata.