Euharistijsko slavlje maturanata požeškog Kolegija

Nakon posljednjeg ispita iz Državne mature, 26. lipnja, biskup Antun Škvorčević slavio je s maturantima iz požeškog Kolegija svetu misu u požeškoj crkvi sv. Lovre. Koncelebrirao je Želimir Žuljević, ravnatelj Kolegija, Marijan Pavelić, prefekt u Kolegiju te svećenici iz Biskupskog ordinarijata. Pored kolegijaša, na slavlju je sudjelovao i bogoslov Marko Milaković, koji je primio službu akolita. Biskup je u pozdravu podsjetio na svršetak školske godine i četverogodišnji boravak maturanata u požeškom Kolegiju i obrazovanje u požeškoj Katoličkoj gimnaziji te je pozvao kolegijaše da zahvale Bogu za sva primljena dobra u spomenutim ustanovama tijekom navedenog vremena.

U homiliji biskup je kazao kako ga svako slavlje u crkvi sv. Lovre podsjeti na mnoštvo onih koji su tijekom osam stoljeća posjećivali ovo sveto mjesto, a napose na one mlade ljude koji su tijekom 110 godina postojanja Orfanotrofija svakodnevno ovdje slavili svetu misu, učvršćivali se u oblikovanju svoga života s Bogom, a nemali je broj i onih koji su ovdje prepoznali u sebi svećeničko zvanje. Spomenuo je kako su u ovoj crkvi susretali Boga koji je želio s njima sklopiti životni savez, poput onoga s Abramom u današnjem prvom čitanju, a oni mu odgovarali svojom vjernošću te su postali istinski a ne lažni proroci, ljudi bogatih plodova o kojima govori Isus u evanđelju. Biskup je poželio maturantima da odvažno krenu tim putem, a bogoslovu Marku da nastavi hod vjernosti prema svećeništvu.