19. obljetnica uspostave požeškoga Stolnog kaptola

Na svetkovinu Apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla, u požeškoj Katedrali obilježena je 19. obljetnica uspostave požeškoga Stolnog kaptola sv. Petra. Večernje euharistijsko slavlje u požeškoj Katedrali predvodio je prepošt Ivica Žuljević u zajedništvu s drugim kanonicima. U uvodu u misno slavlje prepošt Žuljević je spomenuo kako je Kongregacija za kler prije devetnaest godina utemeljila Stolni kaptol dajući mu povijesni naziv srednjovjekovnoga Zbornog kaptola »Capitulum Poseganum Sancti Petri«. Duboki povijesni tragovi, nastavio je prepošt Žuljević, koje baštinimo od srednjovjekovnoga Zbornog kaptola svjedočanstvo su bogate crkvene baštine i razvijenoga katoličkog života na našim prostorima te i Stolni kaptol u požeškoj Mjesnoj Crkvi, vjeran višestoljetnoj baštini, želi dati svoj doprinos. U propovijedi je potaknuo vjernike da poput apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla budu hrabri i odvažni svjedoci kršćanske vjere i pripadnosti Isusu Kristu unatoč svim teškoćama i progonstvima. Apostolski prvaci, dodao je, riječju i djelom naviještali su Isusa Krista Uskrsloga, njemu su predali svoj život i podnijeli mučeništvo i primili neuveli vijenac slave. Pri koncu misnog slavlja prepošt je čestitao kanonicima svetkovinu njihova zaštitnika i zahvalio im za njihov doprinos u kaptolu. Misno slavlje pjevanjem je uzveličao Katedralni zbor pod ravnanjem orguljaša i zborovođe Maria Večerića, a pridružili su im se i pjevači požeške klape sv. Lovre.