Članovi Franjevačke mladeži Osječkog područnog bratstva u Požegi

Osječko područno bratstvo Frame već tradicionalno organizira svake godine susret mladih pod nazivom Hod franjevačke mladeži – Frame, koji tijekom desetak dana krajem srpnja i početkom kolovoza pješače po Slavoniji a svoj vrhunac imaju u Asizu, rodnom mjestu sv. Franje gdje proslave Gospu od Anđela. Ovogodišnji hodočasnički put franjevačka mladež započela je 22. srpnja u Veliškovcima kod Belišća te su propješačili oko stotinjak kilometara. Na svom putu najvećim dijelom prolazili su kroz mjesta i župe na području Požeške biskupije: Đurđenovac, Feričanci, Orahovica, Jakšić, Velika i Požega. Pjesmom i molitvom svjedočili su vjeru u Isusa Krista, upoznali ljude i razna mjesta Slavonije. Završetak hodočašća u Domovini bio je 28. srpnja u Požegi, a vrhunac večernje euharistijsko slavlje u Katedrali koje je predvodio delegat požeškog biskupa Ivica Žuljević, prepošt Stolnog kaptola sv. Petra u zajedništvu s fra Matijom Marijićem, duhovnim asistentom Frame Osječkog bratstva i drugim duhovnim asistentima te župnikom Mladenom Štivinom.