Proslava sv. Lovre – zaštitnika Požeške biskupije

U predvečerje blagdana sv. Lovre, zaštitnika Požeške biskupije i Biskupijskog caritasa, u petak, 9. kolovoza u 19,00 sati u crkvi sv. Lovre u Požegi, caritasovi volonteri iz Katedralnog arhiđakonata s mladima iz župa grada Požege te aspiranti i bogoslovi Požeške Biskupije će sudjelovati na molitvenom bdijenju. Na molitvu su pozvani i svećenici i vjernici iz župa Katedralnog arhiđakonata.

Na blagdan sv. Lovre, u subotu, 10. kolovoza 2019. središnje biskupijsko slavlje u Svečevoj crkvi u Požegi u 10.00 sati predvodi požeški dijecezanski biskup u zajedništvu članovima Stolnog kaptola, svećenicima središnjih biskupijskih ustanova, Katedralnog arhiđakonata i iz drugih dijelova Požeške Biskupije. Na slavlje su pozvani caritasovi volonteri iz cijele Biskupije, kao i svi stipendisti koji su prošle godine primali stipendiju od Zaklade Požeške biskupije za siromašne učenike i studente.  Nakon euharistijskog slavlja u Dvorani sv. Terezije bit će organiziran prigodni program za svećenike, bogoslove, aspirante, caritasove volontere i stipendiste, na kojem će između ostalog, biti otvoren natječaj za stipendije Biskupijske zaklade za pomoć studentima i učenicima u školskoj godini 2019./2020.

Istoga dana večernje euharistijsko slavlje u Svečevoj crkvi je u 18.00 sati.