U nedjelju, 25. kolovoza požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Daruvaru slavlje uvođenja novog župnika Zdravka Radoša u župničku službu.
Na temelju prvog nedjeljnog čitanja iz Izaije proroka ustvrdio je u homiliji da se Bog u svom spasenjskom djelovanju ne ograničava na Židove, nego sabire sve „puke i jezike“. Pored toga upozorio je na Isusovu izjavu u evanđelju da će u kraljevstvo Božje doći narodi s istoka i zapada, sa sjevera i juga a da će neki od onih koji su se za života smatrali njegovima – ali samo na riječima – biti izbačeni. Biskup je kazao kako univerzalnost spasenja ima posebno značenje za djelovanje novog župnika u Daruvaru, gdje žive pripadnici hrvatske, češke, srpske i drugih narodnosti, te on s naslova evanđelja treba promicati – ne samo snošljivost – nego međusobno poštovanje i zajedništvo, vrednujući različitost kao dar Božji i surađivati za zajedničko dobro. Progovorio je o vrijednosti nacionalne pripadnosti s polazišta vjere te je među ostalim rekao:
„Isus nije sebe nazivao Židovom, nego Sinom čovječjim. Umro je za svakog čovjeka te se na križu priznao našim bratom: I hrvatskim i češkim i srpskim i drugim. I upravo zbog toga vjernici trebaju svakog čovjeka prihvaćati s velikim poštovanjem, nikada ne prezirati druge s bilo kojeg razloga, pogotovo ne s naslova nacionalne pripadnosti. U tom duhu osuđujem nasilje što su ga ovih dana u Kninu, Đevraskama, Viškovu i nekim drugim mjestima naše hrvatske domovine izvršile određene osobe nad ljudima srpske nacionalnosti te žrtvama izražavam svoje suosjećanje. Nedopustivo je hrvatstvo pretvoriti u ideologiju za mržnju i nasilje. Ono je sustav vrijednosti u koji su ugrađena i evanđeoska načela, te kad netko mrzi pripadnike drugog naroda i vrši nad njim nasilje, povrjeđuje i kršćansku baštinu, djeluje protiv Božjeg nauma o čovjeku.“ Biskup je još dodao: „Ograđujem se od onih koji spomenute događaje nastoje iskoristiti za svoje političke ciljeve, dajući im značenje koje oni nemaju, podupirući nove podjele i šireći nepovjerenje, što može uzrokovati veće zlo od počinjenog nasilja.“