Biskup sudjelovao na kongresu „Renovabisa“

U Münchenu je 11. i 12. rujna održan 23. Međunarodni kongres „Renovabisa“ na kojem je sudjelovao i požeški biskup Antun Škvorčević. Tema Kongresa bila je „Crkva u velikim gradovima – Izazovi za pastoral na Istoku i Zapadu“, o čemu su imali izlaganja stručnjaci iz zapadne, srednje i istočne Europe. Bila je to prilika u kojoj se biskup susreo s voditeljima „Renovabisa“, Christianom Hartlom, Burkhardom Hanekeom i Jörgom Bastenom. Izvijestio ih je o završenim radovima na zgradi Katoličke osnovne škole i Katoličke gimnazije u Virovitici, izgrađene novčanom potporom „Renovabisa“, otvorene i blagoslovljene minule subote. Zahvalio im je na razumijevanju s kojim prate nastojanja Požeške biskupije na području odgoja i obrazovanja. Izložio im je planove s obzirom na Katoličku osnovnu školu u Novskoj. Biskup Antun se u Münchenu susreo i s donedavnim glavnim upraviteljem Renovabisa Gerhardom Albertom te brojnim crkvenim predstavnicima iz drugih zemalja, napose srednje i istočne Europe, s kojima je mogao izmijeniti mišljenje o pastoralnim projektima u postkomunističko vrijeme, posebice na području odgoja i obrazovanja.
Među ostalim razgovarao je s nadbiskupom Bamberga, Ludwigom Schickom, koji se prisjetio posjeta Požegi u uskrsnom tjednu ove godine, zahvalivši i ovom prigodom na gostoprimstvu kao i za sve ono što mu je bilo moguće razgledati u sjedištu Biskupije, napose katoličke škole. Nadbiskup Berlina, Heiner Koch osvrnuo se s biskupom na zajednički rad u njemačkoj govornoj skupini na Biskupskoj sinodi u Rimu o obitelji 2015. te o njezinim plodovima. Biskup Antun susreo se i s kardinalom Blasom J. Cupichem, čikaškim nadbiskupom u čijoj je pratnji bila Tetjana Stavnyčy zadužena pri Biskupskoj konferenciji Sjedinjenih Američkih Država za pomoć Crkvi u istočnoj Europi te su razmotrili mogućnosti suradnje na određenim projektima Požeške biskupije.