Održana sjednica biskupijskog Ekonomskog vijeća

Na poziv biskupa Antuna Škvorčevića, u Biskupskom domu u Požegi održana je 24. rujna sjednica Ekonomskog vijeća Požeške biskupije. Na dnevnom redu bila je provjera izvršavanja proračuna Ekonomata Požeške biskupije te rebalans u nekim njegovim sastavnicama, koji je predložio ekonom Robert Mokri a Vijeće ga prihvatilo. Razmotrena su potom neka pitanja izvanrednog upravljanja vremenitim dobrima Požeške biskupije, napose ona koja se odnose na Katoličku osnovnu školu u Novskoj i izgradnju prostora za njezine potrebe, te su s obzirom na to pitanje doneseni konkretni zaključci. Ujedno su vijećnici dali svoje mišljenje u vezi završetka radova na obnovi karitasove zgrade u Požegi te neke druge gradnje. Utvrđeno je da obnova određenih župnih kuća za koje su bila osigurana novčana sredstva, započeta prije nekoliko godina, još nije ostvarena zbog tehničkih razloga koje trebaju rješavati župnici.