Požeška biskupija odlikovala zaslužne vjernike

Na 22. obljetnicu uspostave Požeške biskupije i ređenja msgr. dr. Antuna Škvorčevića za njezina prvog biskupa, 27. rujna biskup Antun Škvorčević uručio je Biskupijsku medalju s Poveljom zahvalnosti Kati Anđelki Hećimović iz Župe sv. Luke Evanđelista u Novskoj u znak zahvalnosti za dugogodišnju vjernu i požrtvovnu suradnju na uređivanju župne crkve i održavanju liturgijskog ruha te marnom sudjelovanju u svetim slavljima Župe sv. Luke Evanđelista u Novskoj, za savjesno vršenje povjerenih zadaća u različitim župnim tijelima, te uzorno svjedočenje vjere u obitelji i društvu. Vinku Šperanci iz Župe sv. Marije Magdalene u Donjoj Obriježi uručena je Biskupijska medalja s Poveljom zahvalnosti za dugogodišnje vjerno i savjesno vršenje službe zvonara u Župi sv. Marije Magdalene u Donjoj Obriježi, suradnju sa župnicima i požrtvovnost u održavanju i gradnji župnih crkvenih objekata, te za uzorno svjedočenje vjere u obitelji i društvu. Profesoru Mariu Ragužu iz Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi uručena je Biskupijska medalja s Poveljom zahvalnosti za savjesno vršenje profesorske službe u Katoličkoj gimnaziji u Požegi, višegodišnje vjerno i požrtvovno organiziranje humanitarnog malonogometnog turnira „Nisi sam“ u suradnji s Caritasom Požeške biskupije, za ostvarena brojna postignuća i nagrade s učenicima na županijskim i državnim razinama, te za uzorno svjedočenje vjere u obitelji i društvu.