Biskup primio djelatnike Razvojne agencije Grada Novske

U Biskupskom domu u Požegi, 3. listopada, požeški biskup Antun Škvorčević primio je djelatnike Razvojne agencije Grada Novske „NORA“ na čelu s njezinom ravnateljicom Vidom Iličić. S njima je bio gradonačelnik Novske Marin Piletić te ravnatelj Katoličke osnovne škole u Novskoj Krunoslav Juraković. U razgovoru dotaknuli su se raznih pitanja iz djelovanja Agencije, napose njezine suradnje s Katoličkom osnovnom školom u Novskoj i ostvarivanja započetih projekata na odgojno-obrazovnom području te mogućnostima daljnje suradnje. Biskup je upoznao djelatnike Agencije s povijesno-kulturnom baštinom Požeške doline i djelovanjem Crkve na ovim prostorima, napose isusovaca u Požegi nakon oslobođenja od Osmanlija, povezanih sa zgradom današnjeg sjedišta Požeške biskupije, s povijesnom knjižnicom u čijem fondu su tragovi svih ustanova koje su djelovale u navedenoj zgradi te sa  znamenitostima i poviješću crkve sv. Lovre. Gosti iz Novske posjetili su i požešku Katedralu, njezinu Riznicu, Dijecezanski muzej, Dvoranu sv. Terezije Avilske i Odgojno-obrazovni centar Požeške biskupije u kojem djeluje Katolička gimnazija te Katolička osnovna škola.