Dvodnevni susret srednjoškolaca u Domu sv. Augustina u Velikoj

U organizaciji Povjerenstva za pastoral duhovnih zvanja 4. i 5. listopada održan je dvodnevni susret za srednjoškolce u Domu sv. Augustina u Velikoj. Susret je vodio biskupijski povjerenik za pastoral duhovnih zvanja Marijan Pavelić, a sudjelovali su mladići iz Župe sv. Leopolda Mandića iz Požege, Župe sv. Nikole Biskupa iz Pleternice, Župe Blažene Djevice Marije iz Nove Kapele i Župe Sv. Luka Evanđelista iz Lukača. Budući je nakana susreta pomoći mladim ljudima u promišljanju o svom budućem zvanju, koje uključuje i mogući odabir svećeničkog poziva, program susreta bio je prožet svetopisamskim meditacijama i katehezama na temu oprosta, milosrđa i unutarnjeg mira. Susret je započeo euharistijskim slavljem u župnoj crkvi sv. Augustina, a osim u veličkom domu, dio programa mladi su proveli u prirodi te u izletištu Jankovac. Pored duhovnih sadržaja, molitve i osobnih razgovora, međusobno upoznavanje produbili su i kroz druženje i igre. Središnji događaj susreta bilo je sudjelovanje u euharistijskom slavlju u požeškoj Katedrali koje je u subotu 5. listopada predvodio požeški biskup Antun Škvorčević, a u kojem su sudjelovali srednjoškolci Kolegija Požeške biskupije, članovi molitvene zajednice S Marijom za život i Djela za duhovna zvanja s područja Katedralnog arhiđakonata te pripadnici Biskupijskog zbora mladih koji su pjevanjem animirali svetu misu. Nakon euharistijskog slavlja biskup Škvorčević se osobno susreo sa srednjoškolcima, zahvalio im za njihov odaziv i nastojanja te im obećao molitvenu potporu i njihovu daljnjem promišljanju i odabiru životnoga puta.