Bugarski biskup Jovčev posjetio Požešku biskupiju

Biskup Sofije i Plovdiva u Bugarskoj Georgi Jovčev zajedno sa svojim generalnim vikarom Stefanom Manolovim posjetio je 7. listopada Požegu i susreo se s biskupom Antunom Škvorčevićem. U srdačnom razgovoru  prisjetili su se svojih susreta u Rimu, napose tijekom trotjednog sudjelovanja na Općoj biskupskoj sinodi o obitelji 2016. te prošle godine u Berlinu na Kongresu Renovabisa. Razgovarali su o životu Katoličke Crkve u Bugarskoj, ekumenskim odnosima s Bugarskom Pravoslavnom Crkvom i o nedavnom posjetu pape Franje toj zemlji. Biskup Jovčev zanimao se za stanje u Požeškoj biskupiji i za ekumenizam u Hrvatskoj. Imao je prigodu upoznati se sa središnjim biskupijskim ustanovama u Požegi, razgledati  crkvu sv. Lovre, požešku Katedralu i njezinu Riznicu, Dijecezanski muzej te posjetiti Katoličku osnovnu školu i Katoličku gimnaziju u Požegi. Ugledni gosti iz Bugarske nalaze se u posjetu Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji.