Svetkovina sv. Terezije Avilske

U utorak, 15. listopada 2019. godine, slavimo svetkovinu sv. Terezije Avilske zaštitnice grada Požege i požeške Katedrale.

Za svetkovinu zaštitnice Grada vjernici požeških župa pripremit će se trodnevicom tijekom koje će hodočastiti u Katedralu, a njihovi župnici će predvoditi misno slavlje u 18.30 sati. U subotu 12. listopada hodočaste vjernici župe sv. Ivana Krstitelja; u nedjelju 13. listopada vjernici župe Duha Svetoga, a u ponedjeljak, 14. listopada vjernici župe sv. Leopolda Mandića.

U predvečerje svetkovine, u ponedjeljak, 14. listopada nakon euharistijskog slavlja u Katedrali bit će služba prvih Večernjih hvala svetkovine sv. Terezije Avilske s početkom u 19.30 sati.

Po završetku Večernjih hvala uslijedit će molitveno bdijenje mladih pred relikvijom sv. Terezije Avilske predvođenih učenicima i djelatnicima Katoličke gimnazije u Požegi čija je sv. Terezija zaštitnica.

Na samu svetkovinu sv. Terezije Avilske svečano misno slavlje u Katedrali u 11.00 sati predvodit će splitsko-makarski nadbiskup i metropolit msgr. dr. Marin Barišić, u zajedništvu s dijecezanskim biskupom msgr. dr. Antunom Škvorčevićem, drugim biskupima Đakovačko-osječke crkvene pokrajine te svećenicima Katedralnog arhiđakonata.

Slavlje započinje procesijom s moćnikom sv. Terezije Avilske iz crkve sv. Lovre. U procesiji uz biskupe, svećenike, đakone, časne sestre i vjeroučitelje s djecom i mladima sudjelovat će učenici požeške Katoličke gimnazije, razni slojevi građana Požege, članovi crkvenih udruga i pokreta te drugi vjernici.