Vespere i bdijenje mladih uoči proslave svetkovine sv. Terezije Avilske

U predvečerje svetkovine sv. Terezije Avilske, zaštitnice požeške Katedrale, grada Požege i Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi, 14. listopada službu prvih Večernjih hvala u požeškoj Katedrali predvodio je požeški biskup Antun Škvorčević u zajedništvu sa članovima požeškog Stolnog kaptola Sv. Petra, na čelu s prepoštom Ivicom Žuljevićem, katedralnim župnikom Mladenom Štivinom, svećenicima iz požeških župa i iz središnjih biskupijskih ustanova. Na svršetku prvih Večernjih hvala biskup Antun je svim nazočnima čestitao svetkovinu sv. Tereziji Avilske, rekavši da je relikvijar s njezinim posmrtnim ostatcima izložen vjernicima da bi, zagledani u njezino slabo i prolazno tijelo, shvatili kako je Bog u njezinoj slabosti ostvario svoju jakost, te ih je pozvao na molitvu da Bog po zagovoru sv. Terezije to isto ostvari i u njima. Uslijedilo je molitveno bdijenje mladih pod Terezijinim geslom „Željela sam živjeti“, koje je predvodio Ivica Bošnjak, duhovnik u Katoličkoj gimnaziji s pravom javnosti u Požegi, tijekom kojeg su mladi odabranim tekstovima i molitvama sv. Terezije pridružili svoje molitve te ih zajedno uputili Isusu Kristu prisutnom u Presvetom oltarskom sakramentu. Zaustavili su se nad nekim bitnim stvarnostima do kojih je Terezija jako držala kao što su molitva, Kristovo čovještvo i težnja za savršenošću. Svečani i radosni ton bdijenju svojom su pjesmom dali zborovi mladih iz požeških gradskih župa.