Preminuo don Stjepan Pasarić

U subotu, 12. listopada 2019. preminuo je don Stjepan Pasarić u 74. godini života, 47. godini redovništva i 38. godini svećeništva. Požeški biskup Antun Škvorčević uputio je don Tihomiru Šutalu, provincijalu Hrvatske salezijanske provincije don Bosca u Zagrebu sljedeće izraze suosjećanja: „Don Stjepan Pasarić, svećenik Hrvatske salezijanske provincije sv. Ivana Bosca u Zagrebu, minule subote preselio se iz ovog života k Ocu. Primite izraze moga iskrenog kršćanskog suosjećanja i molim da ih prenesete svoj braći Vaše Provincije. S poštovanjem i zahvalnošću sjećam se radosti s kojim je don Stjepan 2006. godine došao u Požešku biskupiju i započeo svoje višegodišnje pastoralno djelovanje. Bio je najprije tri godine  župnik Župe sv. Marije Magdalene u Donjoj Obriježi, a potom pet godina župnik u Župi Pohoda Blažene Djevice Marije u Siraču. K tome rado je prihvatio i savjesno vršio jednogodišnju službu privremenog upravitelja Župe Sv. Katarine u Gaju i Župe Presvetog Srca Isusova u Antunovcu. Osobitu zahvalnost zavrjeđuje za iskazanu spremnost prije dvije godine da ponovno dođe u Požešku biskupiju i – premda već narušenog zdravlja – za kratko vrijeme preuzme upravu Župe sv. Ivana Krstitelja u Badljevini. Vršio je svoje pastoralno poslanje svjedočeći eklezijalnu osjetljivost u povezanosti s dijecezanskim biskupom i svećenicima, vjernost i požrtvovnost u službi. Neka ga Krist, vječni Svećenik i Kralj svega stvorenoga obasja slavom svoga uskrsnuća i udijeli vječno blaženstvo. U zajedništvu uskrsne nade i u molitvenoj povezanosti s Vama za preminulog subrata svećenika, srdačno Vas u Gospodinu pozdravljam“, kaže biskup Škvorčević u sažalnici. Sprovod don Stjepana Pasarića bit će 16. listopada 2019. u 10.50 na zagrebačkom groblju Miroševac.