Biskup primio organizatore braniteljskog hodočašća u Voćin

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je 25. listopada Predraga Filića, načelnika općine Voćin, Matu Bubaša, predsjednika HVIDR-e Virovitičko-podravske županije i Nenada Križića, dugogodišnjeg zauzetog promicatelja i organizatora braniteljskog hodočašća u Voćin. Razgovarali su o stanju hrvatskih branitelja na području Požeške biskupije i načinu rješavanja njihovih problema, istaknuvši ulogu Crkve na duhovnom području. U tom smislu istaknuli su i važnost hodočašća hrvatskih branitelja, Hrvatske vojske i Policije Gospi Voćinskoj, koje će se idućega 13. prosinca održati po jedanaesti puta na dan kad je ubijeno više od 40 nedužnih voćinskih civila te razoreno Gospino svetište. Razmotrili su neka konkretna pitanja s time povezana i donijeli odluke o pojedinim sastavnicama hodočašća. Biskup je zahvalio organizatorima za sve što nastoji činiti u prilog hrvatskih branitelja, napose u organiziranju njihova hodočašća u Voćin.