Završetak Izvanrednog misionarskog mjeseca u Požeškoj biskupiji

U prigodi završetka Izvanrednog misionarskog mjeseca i posljednje večeri Marijinog mjeseca, 31. listopada, pobožnost krunice u požeškoj Katedrali predvodio je biskup Antun Škvorčević zajedno sa svećenicima djelatnima u Župi sv. Terezije Avilske i središnjim biskupijskim ustanovama te svakodnevnim moliteljima. Uvodeći u molitvu krunice kazao je kako posljednje večeri Marijina mjeseca listopada i izvanrednog misionarskog mjeseca želimo moliti Isusovu Majku da i nakon završetka toga mjeseca nastavimo, u svijesti krsnoga poslanja biti Isusovi svjedoci, misionari u sredini u kojoj živimo i djelujemo. U skladu s odlukom požeškog biskupa Antuna Škvorčevića, a na poticaj pape Franje u Izvanrednom misionarskom mjesecu listopadu, mjesecu Kraljice svete Krunice i Kraljice misija, svakodnevnu molitvu svete krunice prije svete mise vjernici Požeške biskupije prikazivali su za rast i izgradnju misionarske svijesti, poslanja koje su kao vjernici pozvani ostvarivati u svojoj obitelji, župi i javnom životu, te za misionare u misijskim zemljama, napose za svećenika Požeške biskupije  Karla Prpića, misionara u afričkoj državi Kamerun u Biskupiji Ngaoundéré. Djeca i mladi su uz molitvu zajedno sa svojim svećenicima, vjeroučiteljima i župnim katehetama raznim molitveno-katehetskim sadržajima u župi i školi produbljivali svijest krsnog misionarskog poslanja te prikupljali svoj dar za misije, a pojedini razredi, napose Katoličke osnovne škole u Požegi, preuzeli zadaću prikupiti novac za školovanje jednog djeteta ili više njih u Africi, što za nas nije velik novčani iznos a djeci u Africi mnogo znači. Kao što je to činila prijašnjih godina, Požeška je biskupija nastavila pomagati svećenike i vjernike u spomenutoj kamerunskoj biskupiji Ngaoundéré. Biskup navedene Biskupije Emanuel Abbo ovih dana uputio je dopis požeškom biskupu Antunu sa zahvalom za višestruku pomoć njegovoj Biskupiji u posljednje vrijeme, napose za već dovršenu izgradnju crkve sv. Josipa u Bamyangi, za crkvu sv. Petra u Gada Mabangi u izgradnji kao i za kapelu sv. Karla, posebno za misne nakane koje Požeška biskupija šalje tamošnjim svećenicima, a čiji prilog im je jedan od najvažnijih prihoda za život. Biskup Abbo upoznao je biskupa Antuna kako na spomenutoj crkvi sv. Petra nedostaju još prozori te mu je Požeška biskupija pri završetku Izvanrednog misionarskog mjeseca uputila 10.500,00 Eura, koliko košta postavljanje prozora na crkvi, kao i 75.000,00 Kuna za 1500 misnih intencija koje će odslužiti svećenici njegove Biskupije. Misionarskim nastojanjima, među ostalim, pridružila se požeška Župa sv. Terezije Avilske čiji su vjernici uz redoviti dar za misije prikupili 15.060,00 Kuna za školovanje bogoslova u Africi te 6.450,00 Kuna za 129 misnih intencija koje će služiti tamošnji svećenici.