Arhiđakonatski jesenski susreti trajne formacije svećenika i đakona

“Korone”

Ovogodišnji jesenski arhiđakonatski susreti svećenika i đakona, dijecezanskih i redovničkih održavaju se po sljedećem rasporedu:

• Slavonsko-podravski arhiđakonat u utorak, 19. studenog 2019.
    Pastoralna dvorana Župe sv. Josipa u Slatini.
  • Zapadno-slavonski arhiđakonat u srijeda, 20. studenog 2019.
    Pastoralna dvorana Župe sv. Luke Evanđelista u Novskoj.
  • Posavski arhiđakonat u četvrtak, 21. studenog 2019.
    Pastoralna dvorana Župe Blažene Djevice Marije u Novoj Kapeli.
  • Katedralni arhiđakonat u petak, 22. studenog 2019.
    Pastoralna dvorana Župe sv. Leopolda Mandića u Požegi.

Na programu ovogodišnjih jesenskih svećeničkih formacijskih susreta jest Postsinodalna apostolska pobudnica pape Franje mladima i cijelome Božjem narodu Christus vivit, te Apostolsko pismo u obliku motu propria Aperuit illis, kojim se ustanovljuje Nedjelja Božje riječi.

Pobudnicu Christus vivit na susretima trajne formacije predstavit će vlč. Krunoslav Siroglavić s obzirom na pastoral mladih, a vlč. Marijan Pavelić s obzirom na pastoral duhovnih zvanja, dok će Apostolsko pismo Aperuit illis prema dogovoru, predstaviti jedan od mlađih svećenika pojedinog arhiđakonata.

Arhiđakonatski svećenički formacijski susreti odvijat će se po sljedećem dnevnom redu:

• 9.30     Molitva Trećeg časa i pozdravi;
  • 10.00   Postsinodalna pobudnica pape Franje Christus vivit: vlč. Krunoslav Siroglavić i vlč. Marijan Pavelić;
  • 10.45   Odmor;
  • 11.15   Apostolsko pismo Aperuit illis – svećenik iz dogovorenog dekanata;