Arhiđakonatski susreti članova župnih karitativnih skupina

Na poziv pape Franje, napose prigodom Trećeg svjetskog dana siromaha, požeški dijecezanski biskup Antun Škvorčević potaknuo je svećenike i vjernike Požeške biskupije, osobito članove karitativnih skupina unutar župnih pastoralnih vijeća da u vremenu od nedjelje 17. studenog, Svjetskog dana siromaha do Nedjelje Caritasa, 15. prosinca, posebno tijekom došašća u pripravi za Božić posvjedoče kako kao Crkva ne zaboravljamo siromahe i starije osobe u našoj sredini – oblikujući i ostvarujući programe otvorenog i suosjećajnog srca, pružene ruke plemenitosti i dobrote.

S obzirom na spomenute poticaje pape Franje i biskupa Antuna, a u skladu sa zaključcima ovogodišnje jesenske sjednice Prezbiterskog vijeća Požeške biskupije na kojoj se, među ostalim, raspravljalo o pastoralu siromašnih, starijih osoba i invalida tijekom prvog tjedna Došašća održat će se arhiđakonatski susreti svih članova Odbora za karitativnu djelatnost župnih pastoralnih vijeća po sljedećem rasporedu:

Slavonsko-podravski arhiđakonat u ponedjeljak, 2. prosinca 2019.
Pastoralna dvorana Župe sv. Josipa u Slatini (19.00 sati).

Katedralni arhiđakonat u utorak, 3. prosinca 2019.
Dom sv. Augustina u Velikoj (19.00 sati).

Posavski arhiđakonat u srijedu, 4. prosinca 2019.
Pastoralna dvorana Župe Bezgrješnog začeća BDM u Novoj Gradiški (19.00 sati).

Zapadno-slavonski arhiđakonat u četvrtak, 5. prosinca 2019.
Pastoralna dvorana Župe Uznesenja BDM u Pakracu (19.00 sati).