Molitveno bdijenje u požeškoj crkvi sv. Lovre uoči Nove godine

Mladi iz grada Požege među kojima je bio i biskup Antun Škvorčević okupili su se u noći 31. prosinca u crkvi sv. Lovre i klanjanjem pred Presvetim Otajstvom u razmatranju, molitvi i pjesmi dočekali Novu 2020. godinu. Pobožnost su organizirali i predvodili mladi iz župe sv. Terezije Avilske na čelu sa župnim vikarom Matejom Filipovićem, koji se svake subote sabiru na klanjanje u požeškoj katedrali. Promišljali su napose o ulozi Blažene Djevice Marije u njezinu služenju Isusu Kristu te primjenjivali na svoj život. Zahvalili su Bogu za dobročinstva kojima ih je obdario u protekloj godini i molili njegov blagoslov u novoj godini.

Na svršetku bdijenja biskup Antun čestitao je moliteljima Novu godinu, pripomenuvši kako ne zna što će biti novoga oko nas u društvu i svijetu u rasponu vremena koje se odvija pod brojem 2020. od Isusova rođenja. Istaknuo je kako ćemo svi tijekom toga vremena postajati starijima, dodavši da starost nije alternativa mladosti, nego novost. Izrazio je radost što su sudionici klanjanja bdjeli u noći prijelaza iz jedne u drugu godinu, otvarajući prostore svoga srca Isusovoj Prisutnosti, te da zbog toga zna da će oni po njemu biti novi u godini koja je na pomolu. Kazao je da je Isus Krist moćan ljubavlju koja će ih iznutra čistiti, ispunjati svjetlom, darivati snagu, oslobađati od straha, tješiti i voditi putovima nade, davati smisao te da će se po vjernosti njemu ostvarivati u njima najveća novost za kojom čeznu. Poželio je sudionicima klanjanja sretnu takvu 2020. godinu.