Susret biskupa i predsjednika Vlade RH

U Banskim dvorima u Zagrebu, 3. siječnja održan je sastanak predsjednika Vlade Andreja Plenkovića i biskupa Antuna Škvorčevića, predsjednika Vijeća Hrvatske biskupske konferencije za ekumenizam i dijalog. Predsjednik Vlade Plenković i požeški biskup Škvorčević razgovarali su o nastavku kvalitetne suradnje i dijaloga koji hrvatska Vlada i Katolička Crkva vode na socijalnom, kulturnom i obrazovnom planu.

Osvrnuli su se i na rad Mješovite komisije Hrvatske biskupske konferencije i Republike Hrvatske, odnose s drugim vjerskim zajednicima u Hrvatskoj, kao i na ostale aktualne teme koje su važne za Crkvu i hrvatsko društvo. Predsjednik Vlade Andrej Plenković istaknuo je predanost Vlade u provedbi međunarodnih ugovora sa Svetom Stolicom te zaželio puno uspjeha biskupu msgr. dr. Škvorčeviću u vođenju pastoralne brige za vjernike Požeške biskupije.