Biskupova sažalnica prigodom smrti s. Anastazije Vukić

Na slatinskom gradskom groblju, u petak, 10. siječnja, pokopana je s. Anastazija Vukić, redovnica Družbe sestara Presvetog Srca Isusova koja je svoj redovnički život provela u Slatini. Tom prigodom požeški biskup Antun Škvorčević uputio je sažalnicu vrhovnoj predstojnici Družbe,  s. Dobroslavi Mlakić, u kojoj piše “Mnogopoštovana s. Vrhovna predstojnice! Primio sam vijest da je preminula s. Anastazija Vukić, redovnica Družbe Sestara Presvetog Srca Isusova. Primite izraze moga kršćanskog suosjećanja koje svjedočim cijeloj Družbi, njezinu bratu Vinku i sestri Božani, drugoj ožalošćenoj rodbini te vjernicima Župe sv. Josipa i bl. Ivana Merza u Slatini. S. Anastazija Vukić je redovnički život provela u Slatini gdje je kroz trideset godina vršila službu kuharice u župi sv. Josipa, kućne predstojnice tamošnje samostanske zajednice, a u posljednjim godinama života nastavila je vjerno služiti samostanskoj zajednici u brizi oko domaćinstva i kućanskih poslova. S osobitom je radošću dočekala osnutak Požeške biskupije 1997. godine, tihom molitvom pratila i podržavala njezino pastoralno djelovanje te ugrađivala svoje redovničko zvanje i karizmu Družbe kojoj je pripadala u mladu požešku mjesnu Crkvu. Sve je učinila da Isus Krist bude u središtu njezina života, te duboko vjerujem da je u svojoj tjelesnoj smrti odložila prolaznost, patnju i bol te sada s Pobjednikom nad smrću uživa onu puninu života za kojom je na prolazu ovom zemljom svom dušom čeznula. Neka je Svemogući Bog odjene u neraspadljivost svoga uskrslog Sina Isusa Krista i zagrli svojom beskrajnom ljubavlju za svu vječnost. Svima koji tuguju za plemenitom pokojnicom neka Gospodin udijeli obilje svoje utjehe. Ostajem s Vama povezan u molitvi za preminulu s. Anastaziju, te Vas bratski u Gospodinu pozdravljam.“, zaključuje biskup Antun.