Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana

U subotu, 18. siječnja 2020. započinje Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana i traje do subote, 25. siječnja na temu „Iskazivahu nam nesvakidašnje gostoljublje“ (Dj 27, 18 – 28, 10).

Požeški biskup msgr. Antun Škvorčević u svom dopisu svim župnim uredima Požeške biskupije istaknuo je: „Želimo i prigodom ovogodišnje molitvene osmine u svakoj našoj župi posvjedočiti vjerničku osjetljivost za jedinstvo kršćana u duhu Isusove molitve „Da svi budu jedno“ (Iv 17, 21). Neka župnici u skladu s mogućnostima organiziraju u svojim župama molitvene i katehetske programe te potaknu vjernike na molitvu. Tijekom navedenog razdoblja na redovitim svetim misama u molitvu vjernika valja uključiti nakanu za jedinstvo kršćana. Izdavačka kuća Kršćanska sadašnjost, kao i prethodnih godina, dostavila je svim župnim uredima knjižicu s prigodnom molitvenom, homiletskom i katehetskom građom, koju je priredilo Papinsko vijeće za jedinstvo kršćana i Svjetsko vijeće Crkava, a s kojom se svećenici, uz obdržavanje liturgijskih propisa, mogu poslužiti u misnim slavljima i drugim programima.“