Drugo kolo Katoličke malonogometne lige Požeške biskupije

U subotu 18. siječnja 2020., održano je drugo kolo Katoličke malonogometne lige Požeške biskupije u kojoj ove godine sudjeluje 21 ekipa odnosno župa: Župa sv. Josipa, Slatina; Župa sv. Antuna Padovanskog, Daruvar; Župa Gospe Fatimske, Našice; Župa sv. Nikole Biskupa, Podgorač; Župa sv. Antuna Padovanskog, Našice; Župa sv. Ivana Krstitelja, Požega; Župa sv. Emerika, Oriovac; Župa Duha Svetoga, Đulovac; Župa sv. Kuzme i Damjana, Kuzmica; Župa Uznesenja BDM, Končanica; Župa Bezgrješnog začeća BDM, Vetovo; Župa sv. Tome Apostola, Rajić; Župa sv. Marka Evanđelista, Našice; Župa sv. Barbare, Jakšić; Župa sv. Ivana Krstitelja, Badljevina; Župa sv. Nikole Biskupa, Pleternica; Župa sv. Augustina Biskupa, Velika; Župa Pohoda BDM, Voćin; Župa Blažene Djevice Marije, Nova Kapela; Župa sv. Terezije Avilske, Požega i Župa sv. Luke Evanđelista, Lukač.

Program drugog kola započeo je u požeškoj crkvi sv. Lovre gdje je biskupijski povjerenik za pastoral mladih Krunoslav Siroglavić održao izlaganje o odnosu vjere i sporta u kontekstu modernog društva u kojemu živimo. Povjerenik Siroglavić je u svom izlaganju krenuo od pojedinih citata Svetog pisma i učiteljstva na temelju kojih je pojasnio odnos Crkve prema sportu. Istaknuo je kako je sport sredstvo cjelovitog rasta ljudske osobe pomoću kojeg se nadilazi egoizam tj. individualizam te jača duh žrtve i samodiscipline koji doprinose oplemenjivanju međusobnih (prijateljskih) odnosa. Ukazao je primjere pojedinih sportaša današnjice koji javno žive i svjedoče svoju vjeru te rado ističu kako im je upravo vjera kao važan oslonac u životu pomogla na putu do uspjeha. Nakon izlaganja uslijedilo je kratko euharistijsko klanjanje u kojemu su mladi sportaši osluškujući Božju riječ preporučili sebe i svoje živote Isusu Kristu.

Po završetku euharistijskog klanjanja program drugog kolo nastavljen je odigravanjem utakmica u Sportskoj dvorani Osnovne škole fra Kaje Adžića u Pleternici i Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u Požegi prema unaprijed dogovorenom rasporedu.